Hissedilebilir Yüzey İmalatı

hissedilebilir yüzey imalat

Hissedilebilir Yüzey İmalatı  tasarlanmış kabartmalı yüzey çalışmalarıdır. Bu denli kısa özetlenebilir olmasının yanında görme engelli bireyler için fiziksel çevrede bulunan tehlikelere karşı onları koruması adına üretimi yapılan ve özetle mükemmel bir amaca hizmet eden bir imalattır diyebiliriz. 

Onlarca farklı belediye ve iç dış mekana sahip işletmeler tarafından talep edilmesi kurulduğumuz günden itibaren bizleri oldukça onore etmekle kalmayıp görme ya da az görme engeli olan bireylerin hayatlarını kolaylaştırdığı için mutlu ve mesut etmektedir. Peki bu ürünler nasıl yapılıyor? Bu ürünleri üretirken can ve mal kaybının önüne geçebilmek adına dikkat edilen kurallar var mı? Dilerseniz gelin lafı daha fazla uzatmadan hissedilebilir zemin hakkında teknik ve detay bilgilere adım atalım.

Hissedilebilir Yüzey İmalatı
Görselde Hissedilebilir Yüzey İmalatı paketleme bölümü görünmektedir.

Hissedilebilir Yüzey İmalatı Neden Önemlidir?

Hissedilebilir yüzey, görme engelli bireylerin görme değil de diğer duygu hissiyatlarına uyarı gönderen ve onları hem iç hem dış mekanda daha rahat ve güvenli bir şekil de yürüyüş yapabilmelerine olanak sağlayan bir ürün üretimi ve uygulamasıdır. 

Yurt dışında tamamen görme ve az görme engeli olan bireylerin hayatlarını düzene sokabilmeleri için üretilmiş olan bu ürünler artık ülkemizde ve bireylerin dokunma duyularına hitap edebilecek şekil de üretilmeye devam etmektedir.

Görme engelli bireyleri bulundukları yerden yönlendirilmelerini ve amaçlarına ilişkin yön değiştirmelerini sağlayabilmeye yarayan bu hissedilebilir yüzey imalatı sizlerde fark edeceksiniz ki mükemmel bir alana hizmet vermektedir. 

Bireylerin Dokunma Duyularına Hitap Ediyoruz

Tasarlanmış kabartmalı yüzey üretimini uzun yıllardır yapan bir fabrika olarak ve aynı zaman da artık mesleğinde uzman hale gelmiş olan yetkin personellerimiz sayesinde görme engelli bireyleri hissedilebilir zemin yüzeylerinde yürümelerine yardımcı olacak hissedilebilir yüzey imalatı yapmaktayız. 

Bildiğiniz gibi bir insan adına en önemli olan organ olan göz bazı bireyler doğmadan bazı bireylerde sonradan görme kaybı ya da çok az miktarda görebilme gibi sorunlar yaratabiliyor. Bu durum zaten oldukça zorken bizler hissedilebilir zemin sektöründe hizmet vermeye çalışıyor ve onların hayatlarını kolaylaştırıyoruz. 

Hissedilebilir Yüzey Nedir?
Görselde Hissedilebilir Yüzey Nedir? Sorusuna betimlemeyle cevap verilebilecek bir görsel gösterilmektedir.

Hissedilebilir Zemin Tam Olarak Nedir?

Son zamanlarda sık sık duyduğunuz ve neredeyse her yerde görmeye başladığınız hissedilebilir zemin adı çok önemli bir alana hizmet eden bir uygulamadır. Bu uygulama gerektiği yerlerde genelde sarı renkle gösterilen ve yerlerde kılavuz yüzey, kılavuz pahta gibi cisimlerin yapıştırılarak uygulandığı ve görme engelli bireylerin sopa, değnek, baston gibi cisimlerle yürürken düşmemelerine yardımcı olan uygulamalardır. 

Görme engelli bireylerin hissedilebilir yüzeye sahip hissedilebilir zemin adı verilen bu cisimleri kontrol ederek yürümesine yardımcı olmaya çalışan uyarıcı yüzey hizmeti veren ürünlerdir.  

Bireyler Hissedilebilir Zeminleri Nasıl Hissediyor?

Genel olarak incelenmesi gerekirse hissedilebilir yüzey imalatı kendi içinde parçalara ve alt kategorilere ayrılmış bir şekil de üretiliyor olsada son kullanıcı için hissedilebilir zemin iki ana parçaya bölünmüştür. 

Bu parçalardan bir tanesi iç mekan bir diğeri ise dış mekan. İç mekan adı verilen yerlerde daha çok pahta adı verilen nokta nokta yüzeyler ile hareket etmelerine yardımcı olurken dış mekanda ise kılavuz yüzey adı verilen uzun yol yürümelerine yardımcı olan yere yapıştırılmış ve ayakkabı tabanı ile dahi hissedilebilen ürünlerdir. 

Bu ve bunun gibi nedenlerden dolayı hissedilebilir yüzey görme engelli tüm bireylerin sokaklarda, caddelerde istedikleri gibi gezebilmelerine neden olmaktadır. Firma olarak genelde belediyeler ile çalıştığımızı belirtmek isteriz. 

Belediyelerin sosyal sorumluluk projeleri gibi düşünme sistemleri sayesinden bizler hissedilebilir yüzey imalatı yapıyor ve engelli bireyleri seviye farklılıkları nedeniyle yollarda sıkışıp yere düşme gibi tehlikelerinin önüne geçiyoruz. 

Sizlerde engellileri gidecekleri yere götürmek için bir çalışma yapmak isterseniz kubbe şeklinde ya da kılavuz yüzey şekilde ki imal ettiğimiz ürünleri hareket yönüne paralel olarak uygulatabilir ve işletmenize gelmek isteyen görme engelli bireylere eşsiz bir yardımda bulunabilirsiniz. Hissedilebilir yüzey blog içeriğimizi okudunuz mu? Hemen geçiş yaparak okuyabilir ve imalattan ziyade hissedilebilir zemin/yüzeyin ne olduğunu daha detaylı okuyabilin.

Halen aklında oluşan bazı sorunları bu içeriklerimiz sayesinde silemedik mi? Dilerseniz bize

yukarıda bulunan adreslerden ulaşabilir ve istediğin tüm soruları sizi bekleyen teknik ekibimize sorabilirsiniz. Fiyat, neden, amaç, üretim gibi tüm sorularınıza cevap verecek olan müşteri temsilcisi ekibimizle hemen tanışın!

Diğer Yazılar