How to Use the Sensible Surface?

hissedilebilir yüzey nasıl kullanılır

Bu içeriğimizin ana temel konusu olan hissedilebilir yüzey nasıl kullanılır? sorusuna cevap olarak bu içerik, üretimi tarafımızca yapıldığı için en doğru kaynağın biz olduğumuzu düşündüğümüzden dolayı yazılmıştır. Hissedilebilir yüzey sistemleri görme engelli bireyler için oldukça önemli bir buluştur diyebiliriz. 

Firmamız tarafından üretilen plastik malzemeden yapılan metallerden oluşan düzen ekleridir diyerekte konuyu girizgah yaparak başlatmak isteriz. Bu malzemeler görme engelli bireylerin potansiyel yürüme alanlarına montajlanarak uygulanırlar. Görme engelli bireyler olağan bir işlem olan yürüme eylemini gerçekleştirmek istediklerinde bu çizgilerin üzerine gelirler. 

Hissedilebilir Yüzey Nasıl Kullanılır?

Ellerinde bulunan baston yardımıyla çizgileri takip ederek gitmek istedikleri yere ya da hissedilebilir kılavuz iz yüzeyinin devam ettiği yere kadar ilerlerler. Bazı bölgelerde hissedilebilir kılavuz iz yüzeyinin sonunda küçük küçük genel olarak ters istikamette olacak şekilde tepecikler oluşturulmuştur. Bu tepeciklere hissedilebilir uyarıcı yüzey ismi verilmiştir. 

Görme engelli bireyler bu yüzeylere bastonuyla temas ettiklerinde durması, dikkat etmesi veya çevresinden yardım istemesi gerektiğini anlamaktadır. Yardım istemek yerine bastonlarıyla yolun devam eden yüzeyini taramaya başlarlarsa sağa, sola, geri ya da ileri gitmeleri gerektiği kolayca anlayabilmektedirler.

Üretimini ve uygulamasını uzun yıllardır yapmış olduğumuz bu ürünler onlar için oldukça önemlidir. Bu ürünlerin uygulamasını ülkece ne kadar çok montaj yaparsak onların en azından kendi güvenlikleri sağlama konusunda onlara yardımcı olabiliriz. 

Tabi ki bunu yapabilmek için öncelikle bu ürünlerin ne olduğunu anlamamız ve gerekli mercilere en doğru şekil de anlatarak uygulamasını yaptırmamız gereklidir. Peki biraz önce bahsettiğimiz kılavuz iz ve uyarıcı yüzey nedir? Dilerseniz gelin kısaca bu başlıkları ele alalım.

Hissedilebilir Kılavuz İz Nedir?

Genellikle büyük şehirlerimizde trafik ışıkları, hastaneler, gezi alanları, parklar ve büyük Alışveriş merkezlerinin çoğunda hissedilebilir yüzey nasıl kullanılır? Uygulaması nasıl yapılır? Fiyatları nelerdir gibi sorular yönelten yöneticiler ile karşılaşmaktayız. Hissedilebilir kılavuz izleri üretilmiş olan en geniş baston çapına uygun aralıklarla üretilir ve uygulaması yapılır. Bu sayede görme engelli bireyler bu yüzeylere bastonlarını sıkıştırarak yürümeye başlarlar.

Firmamız imalatı olan kılavuz iz imalatı ve montajı oldukça uygun fiyatlara ve profesyonel olarak tamamlanmaktadır. Görme engelli vatandaşlarımızın yaşantılarını bir nebze olsun kolay kılmak adına uzun yıllardır firma olarak büyük uğraşlar sarf etmekteyiz. 

Hissedilebilir kılavuz iz adı verilen bu yürüme destekleyici ürünlerimiz dünya standartlarının kabul ettiği görme engellilerin baston aralık mesafeleri gözetilerek imal edilmekte ve gerekli yerlere montajları yapılmaktadır. 

Montaj yapılan bölgelerde görme engelli bireyler elindeki bastonu bu izlerden kaydırmak suretiyle rahat bir yürüyüş veya bir başka deyişle engelsiz yürüme mesafelerini ayarlama konusunu mümkün kılabilmektedir. 

Birçok kişi bu çizgileri tam olarak anlamakta güçlük çekebileceğini düşünerek derinlemesine, firma olarak açıklayıcı hale gelmesi için kaleme alınmıştır. Engellilere engel olmadığımız sürece onlar da bu toplumun birer ferdi olduklarını hatırlatmak istiyoruz. Aynı zaman da tüm çabamız engelleri ortadan kaldırmak için süratle devam etmektedir.

Hissedilebilir Uyarıcı Yüzey Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Bir önceki başlığımızda olduğu gibi bu konuda bahsi geçen kısımda birçoğumuzun belki de hiç bilmediği veya çok alakalı olmadığı bir konu olabilir. Çünkü bu yüzeyler görme engelli bireyler için firmamız tarafından geliştirilerek görme engelliler bireyler için imalatı ve montajı yapılan ürünlerdir.

Onların bir nebze olsun hayatını kolaylaştırabilecek, yaşantılarını sürdürebilecek, engelsiz bir düzen sağlamak amaçlı yapılan sadece birkaç üründen bir tanesidir. Hissedilebilir yüzey nasıl kullanılır? sorusuna son olarak cevap vereceğimiz kısım hissedilebilir uyarıcı yüzey nedir? bilgisi olacaktır. 

Kılavuz izi bastonu ile takip eden görme engelli bireyler yürümeye devam ederken yarım kubbeye benzeyen uyarıcı yüzeylere ya da uyarıcı yüzeylerden bir tanesine temas ettiklerinde dikkat etmeleri ve yolu taramaları gerektiğini anlamaktadırlar. Bastonlarıyla ileriyi, sağ kısmı ve sol kısmı tarayan bireyler kılavuz yüzeyin denk geldiği yerden yürümeye devam edeceklerini anlamaktadırlar. Bu sayede yürüme işlemi onlar için oldukça kolay hale ürünlerimiz tarafından getirilmektedir. 

Bizler bu içeriğimizi herhangi bir engelimiz olmaksızın hayatımızı idame ettirirken en ufak olumsuzlukları kendimize engel olarak görmek yerine gerçekten engeli olan, görme engelli bireylerimizi anlayabilmek adına dile getirmek istedik.

Umarız sizlerde bu ve benzer konulara dikkat eder ve kişi ya da kurumların bireyler için yapması gerekenleri onlara sık sık hatırlatırsınız. Herhangi bir soru veya hizmet almak için bizleri arayabilir ve detayları da kolayca öğrenebilirsiniz. 

Diğer Yazılar