Hissedilebilir Yüzey Nedir?

Görselde otogarın Hissedilebilir yüzey uygulaması görünmektedir.

Hissedilebilir Yüzey Nedir?

Hissedilebilir yüzey, görme engelli bireylerin tehlikeli alanlar konusunda uyarmak için zemine uygun olarak tasarlanmış, kabartma dokulu yüzey işaretleridir. Görme engelli yada az gören bireylerin de kontrast renk ile daha iyi algılaması sağlayarak halka açık alanlarda bireylerin tüm iç ve dış mekanlara uygulanabilen ve kolay hareket etmelerini kabartma dokulu yüzey işaretleridir.

Görme Engelliler için Hissedilebilir Yüzey

Görme engelli bireylerde dokunma ve hissetme duyusu daha gelişmiş bir duyu olduğundan, hissedilebilir yüzey’ler, görme engelli bireylerin hayatlarını engelsiz bir şekilde yaşamaları için uygulanan kabartmalı yer işaretleridir.

Firmamız üretimini yaptığı Hissedilebilir yüzey, görme engelli yolu ürünlerinde en üst seviye kaliteli polimer hammadde ve paslanmaz hammadde kullanmaktadır. Üretimini yaptığımız Hissedilebilir yüzey ürünlerde Polimer hammadde de Uv katkılı Policarbonat(PC),  Termoplastik Poliüretan (TPU) ve  Metal ürünlerde 304-303 kalite paslanmaz çelik kullanılmaktadır.

Hissedilebilir Yüzey Özellikleri

Firmamız’ın üretimini yaptığı Hissedilebilir yüzey özellikleri;

Görme engelli yollarının en belirgin özelliği, mevcut yüzeyde belirgin görsel farklılık sağlamalıdır. Kiri içine emmeyen, zor kirlenen ve kolay temizlenebilen hammaden üretilmelidir. Ürünler Kaydırmaz yüzeye sahip olmalıdır. Tekerlekli sandalye geçişlerine uygun olmalıdır. Ayakkabı Tabanı ve Baston ile ayırt edilebilir olmalıdır. Endüstriyel tasarım tescil belgesine sahip olmalıdır. Hızlı ve kolay montaj imkanı sağlamalıdır. Ürün çevreye ve insan sağlığına zarar verici herhangi bir katkı maddesi ve zehirli (atık) malzeme içermemelidir

Firmamız üretimini yaptığı hissedilebilir yüzey ürünleri kullandığı tüm hammaddelerin kalite ve laboratuvar analiz belgelerini beyan eder. Ürettiği Endüstriyel Polimer(policarbonat(PC), Termoplastik Poliüretan (TPU))Hissedilebilir yüzey ürünler için 3 Yıl, Metal(paslanmaz)  Hissedilebilir yüzey ürünler için 5 Yıl garanti vermektedir.

Diğer Yazılar